Тендерні закупівлі – це те, через що доводиться проходити всім державним організаціям, комунальним установам та іншим компаніям, які мають безпосереднє відношення до використання бюджетних коштів. Згідно українського законодавства, будь-які закупівлі, що проводяться подібними компаніями та організаціями, повинні бути прозорими.
Найкращий спосіб, за допомогою якого можна гарантувати прозорість подібних процедур – це використання електронних майданчиків та системи електронних закупівель. Електронні торги проводяться в самих різних сферах, незалежно від того, наскільки великими є обсяги самої закупівлі.
Більш того, наразі можна знайти величезну кількість торгів, ініціаторами яких є навіть не державні установи. Основна причина, чому торги є настільки популярними – це економічна складова. Якщо підходити до питання участі в подібних процедурах правильно, то з цього організації можуть навіть отримувати прибуток.
Якщо ця тема для вас є цікавою, у вас є можливість перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/torgy-zemelqnymy-dilyankamy-na-elektronnomu-majdanchyku-tov-ueb та ознайомитися з реальними лотами, умовами участі та іншими факторами, що можуть викликати у вас зацікавленість.
Говорячи ж безпосередньо про те, чим сучасні тендерні закупівлі відрізняються від тих, що активно проводились ще декілька років тому, до введення системи ПроЗорро, то є досить багато вагомих відмінностей, які варто враховувати.
- Регламент – кожен користувач, що бажає взяти участь в подібній процедурі, чітко розуміє, що існує конкретний регламент, в якому прописані всі пункти, які відповідають діючому українському законодавству;
- Вільний доступ громадськості – спостерігати за ходом торгів можуть не лише самі учасники, але й звичайні люди. Все що їм потрібно для цього зробити – це перейти на сайт ПроЗорро, де можна дуже просто знайти всю цікаву для них інформацію;
- Прозорість – великою перевагою є той фактор, що все відбувається в відкритому вигляді і всі учасники мають можливість спостерігати за діями конкурентів, організатора й других осіб;
- Фактор оскарження – у випадку, коли учасник впевнений, що по відношенню до нього були зроблені неправомірні дії, в нього завжди є можливість подати відповідну скаргу, чим самим вплинути на результат торгів;
- Заборони – коли мова заходить про тендерні закупівлі, всіх учасників ознайомлюють з тим, що забороняється робити. Більш того, будь-які дискримінаційні дії, по відношенню до учасників або ж організаторів торгів караються серйозними санкціями.
На сьогодні, кожен бажаючий має можливість скористатися системою державних закупівель та відправити заявку для того, щоб взяти участь в подібних торгах. Головне – це пам’ятати про те, що тут також є певні критерії, яким повинен відповідати потенційний учасник торгів.
Як отримати відповідь на вимогу в ПроЗорро
Нагадаємо, що система державних закупівель дає учасникам відразу декілька основних інструментів для оскарження неправомірних дій.
- Перший спосіб – це скарга і даний формат впливу на результати торгів є більш серйозним, так як інформація відправляється до антимонопольного комітету і проходить декілька стадій перевірки. Більш того, сам метод є досить важким і платним. Відповідно, учасник повинен бути точно впевнений в тому, що є чіткі підстави для подачі подібної скарги.
- Другий спосіб – це вимога і на відміну від першого способу, вона є безкоштовною. Більш того, це набагато простіша процедура і немає якоїсь конкретно форми, якій вона повинна відповідати. При цьому, організатора закупівлі зобов’язаний проаналізувати всі отримані скарги та дати на них чітку відповідь.
Головне завдання учасника в цій ситуації – це відповідально підійти до аргументації, чому саме подається подібна заява та що саме стало приводом для створення самої скарги.
Як виконується продаж майна в ПроЗорро
Система прозорих електронних закупівель дає можливість кожному бажаючому не лише брати участь в боротьбі за лоти, але й виставляти свої оголошення про продаж майна.
Варто пам’ятати, що в системі ПроЗорро ви можете знайти не лише державне майно, але й лоти, що виставляються на продаж приватними установами.
Що стосується самого формату продажу майна, то тут працює стандартний механізм. Ініціатор процедури створює оголошення, заповняє інформація про себе та лот, визначає вимоги для учасників, після чого вся ця інформація надсилається до всіх акредитованих електронних майданчиків.
Далі, учасникам залишається лише ознайомитися зі всіма цими умовами і подати свої заявки, які будуть розглядитися комісією та серед яких буде визначитися переможець.