Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Продаж землі в системі Прозорро.Продажі

Відкриття земельного ринку Україна чекала з 1992 року, з моменту, коли було накладено перший мораторій на продаж землі. Зрушити з мертвої точки заважали відсутність повноцінних законів, корупція і економічна криза. Після цього мораторій неодноразово продовжували, в блокуванні руху в цьому напрямку був зацікавлений великий аграрний бізнес.

Зараз ситуація кардинально змінилася, в 2020 році нарешті прийнятий законопроект, що відкриває власникам землі широкі можливості. Тепер вони зможуть повноцінно розпоряджатися своєю власністю на земельні ділянки.

Продати землю сільськогосподарського призначення на аукціонах Прозорро

Близько 40 млн. га сільськогосподарських земель в 2020 року підпадали під дію мораторію, що становить 69% від усього українського земельного фонду. У них входить 10 млн. га державних земель і 27,7 млн. га – ділянки, що належать приватним особам (паї). Багато власників паїв побоювалися вступу в силу закону, підозрювали обман.

Мораторій був знятий ще в минулому році, і зараз Закон № 2178 -10 дозволяє торгівлю паями і повноцінне ними володіння. Землевласники можуть здавати землю або взяти кредит в банку, оформивши як заставу свій земельний актив.

Нещодавно був прийнятий закон № 552 – IX, згідно якого з 1 липня 2021 року землевласники, що мають ділянки до 100 га мають право купувати і продавати свою землю через систему Прозорро. Продажі. Все відбувається на відкритих аукціонах, які не раз демонстрували свою ефективність і допомагали уникати корупції. Земельні ділянки, що належать державі, можуть бути виставлені як лоти тільки для здачі в оренду. Аукціони землі – це велике досягнення діючого уряду.

Оцінюючи факт відкриття ринку землі і можливості брати участь у відкритих аукціонах, потрібно відзначити – відтепер стають прозорими всі угоди з цінним ресурсом, закритий доступ до прийняття рішень чиновниками і скоротилася кількість корупційних схем. Відсутність правового фундаменту не заважало здійснювати неправові угоди, обманюючи землевласників і не сплачуючи ні копійки в бюджет. Тепер це робиться легально завдяки відкритому аукціону в системі Прозорро. Потрібно лише зареєструватися на майданчику УУБ. Ця та інші онлайн-платформи вже чотири роки допомагають здійснювати операції тисячам підприємців. Бюджет країни за цей час поповнився на 37,5 млрд. грн.