Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Ринок землі у формі аукціону в електронній системі продаж Prozorro

День відкриття земельних торгів та аукціонів зовсім ближче. Законодавчий закон № 2195 передбачає, що вони здійснюватимуться в онлайн-форматі https://sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel.

Починаючи з 1 липня, всі українці матимуть можливість володіти власними частками землі на власний розсуд. Цю роль може виконати ТОВ «Українська енергетична біржа», експерти якої допоможуть вам у проведенні процедур продажу об’єктів, що належать державі чи регіональній громаді.

Невдовзі в системі сайтів Prozorro з’явиться ринок землі у формі аукціону

Люди, зайняті у сільськогосподарському виробництві, досить довго очікували від влади рішучих заходів, які регулюватимуть земельні відносини в країні. Тема відкриття торгівлі земельними ділянками торкається трохи менше 7 мільйонів українців, які є власниками земельних ділянок або тих, хто орендує цю землю та хоче придбати її для приватного сільського господарства.

Схвалення тендерів та аукціонів у земельних відносинах насправді є історично важливим етапом для України. Незабаром, буквально через два тижні, всі жителі матимуть право абсолютно офіційно продавати, обмінювати та здавати землю в заставу, а не просто успадковувати або здавати в оренду. А сільгоспвиробники та фермери звільняються від усіх заспокійливих факторів та стають повноцінними власниками на власній землі.

В аграрному секторі зміни в корені почалися не так давно і були ретельно підготовлені заздалегідь. За останній рік було проведено кілька важливих подій, що сприяли подальшій трансформації земельних відносин. 

Реалізація тендерів на земельні ділянки у формі аукціону на веб-сайті ТОВ «УЕБ», публічний розслідування показав, що сьогодні, після запуску механізму купівлі і продажу земельних ділянок, лише 3% їх власників мають намір виставити особиста частка землі. Також 10% українців мають намір долучитися до продажу наділів у майбутньому — коли вони повністю зрозуміють правила ринку та визначать вартість землі.

В майбутньому буде можливість приєднуватися до кількості покупців, реєструючись на електронних торгових майданчиках Prozorro. Вони передбачають чесну торгівлю, виключаючи корупцію та шахрайство. ТОВ «Українська енергетична біржа» передбачає процедуру торгів для купівлі-продажу землі у формі аукціону і не матиме жодних відмінностей від продажу іншого державного майна.