Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Скільки потрібно часу для участі в тендері?

Приватні та державні установи, які зацікавлені в тому, щоб оголосити про початок тендеру і відбір кандидатів відводять для цього певний проміжок часу. Варто зазначити, що велика кількість представників малого та середнього бізнесу не беруть участь в замовленнях через цю систему лише за того, що процес може затягтись.

На сайті ueex.com.ua можна знайти багато цікавої інформації, яка відноситься до теми торгів, аукціонів, бірж та подібних явищ. Всі дані знаходяться у вільному доступі, будь-хто має можливість відвідати цей ресурс.

Як багато це може зайняти часу?

Основний етап проведення тендеру – це оформлення заявки на участь. Підприємство, яке планує взяти участь в конкретному тендері повинно першочергово пройти реєстрацію на відповідній електронній площадці. Бажано, робити це після того, як буде чітке розуміння всіх основ і правил участі.

Після цього починається інший не менш “цікавий” процес – збір відповідної документації. Особливо важливо, щоб вся інформація, в тому числі й документи були подані відповідно вказаних строків. Це означає, що потенційний виконавець повинен підготуватися до участі, щоб правильно оформити заявку і зробити це якомога швидше.

Сам період подання заявок на участь – це чудова можливість зробити якісь корективи, поговорити з замовником і уточнити питання, які вас цікавлять. Варто зазначити, що зробити це можна лише в тому випадку, коли термін подання документів налічує 10 і більше днів. Якщо ж до останнього для подачі документів залишилось 9 і менше днів, то зробити цього вже не вийде.

Що стосується замовника, то йому надається 3 дні, щоб ознайомитись з пропозицією потенційного виконавця і дати йому розвернуту відповідь. Протягом цих днів замовник може скорегувати та вказати на моменти, які цікавлять його найбільше. Якщо замовник вирішив змінити якісь умови, запропонувати виконавцю щось інше і так далі, то термін подачі заявок продовжується ще на один тиждень. 

Відповідно, всі інші учасники торгів також отримують сповіщення, в якому йде мова про внесення змін до умов тендеру. За цей час всі претенденти повинні ознайомитися з цими даними та зробити висновок, продовжувати участь в тендері, або ж шукати інший більш вигідний проект.

Як довго замовник може обирати виконавця?

Знайомство зі всіма заявками й вибір найбільш вигідної пропозиції – це важливий процес, який також має чітко прописані рамки. Зазвичай, компанія, яка замовляє послугу має 5 днів на те, щоб продивитися всі заявки, оцінити вигоду та обрати того кандидата, який є для неї найбільш цікавим. 

Але є окремі випадки, коли цей термін може зайняти цілих 20 днів. Трапитися це може в різних випадках, наприклад замовник не встигає продивитися всі заявки й найти варіант, який йому найбільше підходить.

Умови проведення тендеру дозволяють значно спростити процес пошуку постачальника. Якщо компанія, яка оголосила тендер продивилась заявку першого учасника і вона її повністю влаштувала, вона не зобов’язана ознайомлюватися з іншими кандидатурами. 

Більш детально про те як працює сфера торгів можете дізнатись тут https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/

Завдання учасника – слідкувати за вказаними термінами. Якщо компанія, яка потребує отримання певних послуг вказує кінцеву дату подачі документів на конкретний день, ви обов’язково повинні зробити це вчасно. Коли ж документи подаються поза вказаним терміном, кандидат отримує автоматичну дискваліфікацію і вибуває з торгів. Це означає, що шанси на перемогу в наступних аукціонах зменшуються