Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Як придбати держмайно через електронний аукціон в Україні

Для придбання цікавого лоту в Прозорро.Продажі необхідно обрати електронний торгівельний майданчик, що має відповідну акредитацію в цій системі. Аукціони являються ідентичними на всіх акредитованих платформах, тому обирати майданчик потрібно, лише опираючись на зручність користування та якість послуг. Найпопулярнішою в цьому плані на даний час являється Українська універсальна біржа. Детальна інформація про неї та про продаж даржмайна доступна за посиланням sale.uub.com.ua.

На електронних аукціонах продається та здається в оренду державне та комунальне майно, а саме:

  • житлова та нежитлова нерухомість;
  • деревина;
  • металобрухт;
  • земельні наділи;
  • майно банкрутів;
  • права на видобуток корисних копалин;
  • транспортні засоби;
  • обладнання, тощо.

Будь-яке державне майно може бути продане на відкритому електронному аукціоні, доступ до якого є у всіх бажаючих. За проведенням торгів можуть спостерігати представники засобів масової інформації або працівники контролюючих служб. Це дає можливість забезпечити чесність та прозорість проведення торгів.

Особливості проведення онлайн торгів

Ціна на лот визначається самими учасниками аукціону, які роблять свої ставки. Кожна наступна ставка являється вищою за попередню на суму, що не повинна бути менше мінімального кроку. Виграє той, хто запропонує найвищу ціну за лот. Переможець стане відомим після закінчення торгів, коли система автоматично відсортує пропозиції учасників в порядку підвищення ціни.

Після оголошення торгів закритими, стануть відомі дані учасників та сам переможець. До цього часу інформація про учасників буде закритою, тому організатор аукціону не буде знати, хто саме зробив ставку та став переможцем. Завдяки цьому вдається запобігти створенню сірих схем продажу державного майна на основі домовленостей та хабарництва. Наприклад, ринок деревини в Україні тривалий час майже нічим не контролювався, тому багато посадовців, користуючись своїм службовим становищем, реалізовували ліс «своїм» по заниженим цінам. Наразі влада зобов’язала державні лісові господарства продавати частину лісу через відкриті електронні торги. Більше цікавої інформації про реалізацію деревини в Україні можна знайти тут https://sale.uub.com.ua/filter/wood.

Що можна придбати на електронних аукціонах

На УУБ знаходиться широка база аукціонів з продажу держмайна. Тут є можливість придбати житлову, комерційну або промислову нерухомість, склади, торгові центри, різноманітні споруди, виробничі бази, земельні ділянки та багато іншого. Крім нерухомості тут є широкий вибір транспортних засобів (від легкових автомобілів, до техніки спеціального призначення та навіть літаків). Також на біржі є розділ, де продається деревина різних порід, а також її відходи. Тут можна придбати продукцію сільськогосподарського призначення, об’єкти спиртової галузі, металобрухт та інше. Реєстрація на сайті УУБ не займе багато часу. Після сплати гарантійного внеску можна прийняти участь у будь-якому аукціоні.