Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Забезпечення тендерної пропозиції на аукціонах ProZorro

Платформа державних закупівель Прозорро була створена та запущена у 2016 року для забезпечення прозорості системи закупок державними та комунальними підприємствами. Це багатофункціональна онлайн система, яка практично усуває корупційну складову та робить купівлю-продаж товарів, послуг та робіт прозорими та доступними для всіх учасників ринку. Для покращення умов підготовки та проведення відкритих онлайн торгів, Прозорро співпрацює з іншими ресурсами. Акредитованим партнерським сайтом є Mega Sale, на якому можна зареєструватися за посиланням megasale.com.ua. Тут можна отримати консультацію, а також новини про оголошені тендери у системі Прозорро.

Особливості забезпечення тендерних пропозицій

При публікації оголошення про проведення тендеру змовник може обрати процедуру спрощеної закупівлі з наданням фінансового забезпечення тендерної пропозиції. Умови надання (сума, строк дії та випадки, при яких забезпечення не повертається учаснику) також розміщується у тендерній документації замовника. При подачі заявки на участь, підприємець чи компанія зобов’язані вносити кошти, які потрібні для забезпечення тендерної пропозиції. В грошовому виразі забезпечення не перевищує 0,5% від суми закупівлі робіт на спрощених умовах, та 3% від вартості товарів чи послуг по спрощеній процедурі.

Грошове забезпечення тендерних пропозицій не повертається учаснику у таких випадках:

  • Відкликання тендерної пропозиції в період, коли вже закінчився строк її подання, але до закінчення строку, коли такі пропозиції ще є дійсними.
  • Відмова чи не підписання переможцем договору з замовником по іншим причинам.

Ненадання переможцем аукціону на ProZorro документів, які підтверджують законність всіх процедур та спроможність відповідальних осіб підписувати тендерні документи. Це перелік вимог, вказаних в ст. 17 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме причетність компанії чи відповідальних осіб до корупційних скандалів та кримінальних справ, пов’язаних з хабарництвом, розкраданням коштів та іншими порушеннями.

Забезпечення повертається при укладанні договору переможця та замовника, а також при відкликанні тендерної пропозиції до того, як строк подання закінчиться. Якщо після закінчення онлайн торгів ні з одним з учасників не було укладено контракт, всі грошові забезпечення повертаються учасникам відкритого аукціону.