Ціна на нафтопродукти, газ та електроенергію можуть змінюватися відповідно до тенденцій на європейському ринку та біржових котирувань. Тому, при розрахунку цін для публічних закупівель слід використовувати наступні покази:ціна за попереднім договором кожного виду палива, курс НБУ по відношенню до валюти, європейське значення котирування та інформація від Української енергетичної біржі www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/ .
Світова фінансово-політична ситуація змінює ціни на всі товари. Долар є основою для ціноутворення на більшість товарів, включаючи енергоресурси. Падіння рівня долара впливає на тенденцію підтримувати більш високі ціни. Грошово-кредитна та фіскальна політика центральних банків та урядів залишається надзвичайно пристосованою: запозичення та витрати гальмують заощадження. З 2008 по 2011 рік ціни на сировину зростали до багаторічних, а в деяких випадках навіть рекордних.
Якщо історія повториться, слід очікувати таких самих цінових тенденцій на товарних ринках і в найближчі роки.На початку 2021 року політичний та фінансовий прогноз щодо сировинного ринку вказує на лінійне зростання.
Падіння споживання нафти стало ударом для нафтопереробного сектору. Більшість НПЗ були змушені обмежити або навіть зупинити виробництво. Значна частина заводів виключала деякі установки абочерез скорочення попиту відправляла на плановий ремонт. Однак часто терміни ремонту продовжувались. Ситуація на ринку досі невизначена, і прогнози попиту швидко застарівають.
До 2020 року пропозиція нафти у світі систематично зростала. У 2009–2019 роках його видобуток збільшився приблизно з 84 мільйонів барелів на день до понад 100 мільйонів барелів на день. У 2019 році ключовими виробниками були США (17,2 млн. / Д.), Росія (11,6 млн. / Д.) Та Саудівська Аравія (9,8 млн. / Д). Загалом на них припадало понад 38% світового виробництва цієї сировини. Найбільшими експортерами у 2019 році були Саудівська Аравія (6,8 млн. / Д) та Росія (5,3 млн. / Д). Сланцева революція в США, яка сприяла динамічному зростанню виробництва в цій країні і, як результат, зміні географічної структури світового виробництва, посилила конкуренцію між виробниками за ринкові частки.
Більшість поточних оцінок передбачає, що пандемія сповільниться у другій половині року, а попит зросте. Українська енергетична біржа (УЕБ) — джерело біржових котирувань на енергоргоносії. Мінекономіки рекомендує використовувати актуальну інформаціюяк основний орієнтир на ринку енергоресурсів та нафтопродуктів.