Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Хто може бути замовником на Прозорро

Електронна платформа державних закупівель ProZorro – це один з найефективніших засобів боротьби з корупцією у сфері держаних закупок. Через онлайн систему Прозорро державні, комунальні та інші структури можуть купувати товари, техніку, сировину, замовляти роботи чи послуги за ринковими цінами. Для участі у відкритих торгах потрібно зареєструватися в системі Прозорро чи на партнерських онлайн ресурсах. Одним з авторизованих майданчиків є Mega Sale, на якому можна пройти реєстрацію за посиланням megasale.com.ua. На цьому є сайті можна отримати консультацію про процедуру аукціону та нові тендери.

Які компанії та установи можуть бути замовниками на Прозорро

Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» на ProZorro можуть публікувати оголошення про закупівлю:

 1. Органи законодавчої, судової, виконавчої влади, правоохоронні органи, органи місцевого самоврядування, об’єднані територіальні громади.
 2. Цільові страхові фонди, управління Пенсійного фонду України.
 3. Юридичні особи, які є розпорядниками бюджетних коштів, та в статутному капіталі яких державна чи комунальна частка складає більше 50%.
 4. Юридичні особи, які мають спеціальні чи ексклюзивні права, які їм були надані державними компаніями чи органами місцевого самоврядування. В цю категорію не входять ексклюзивні та спеціальні права, які були отримані юридичною особою в результаті виграшу у конкурсі чи тендері.
 5. Юридичні особи, які забезпечують транспортування, розподіл та постачання природного газу споживачам, або займаються видобутком природного газу.
 6. Компанії, які розробляють нафтові, нафтові та вугільні родовища, видобувають інші види твердого палива.
 7. Компанії, які поставляють теплову енергію споживачам.
 8. Підприємства, які надають послуги виробництва, передачі, розподілу, купівлі-продажу, постачання електроенергії споживачам.
 1. Фірми, які надають послуги користування залізничним транспортом, міським електричним транспортом, метрополітеном, транспортні послуги перевезення автобусами у межах міста.
 2. Підприємства поштового зв’язку.
 3. Автостанції, порти, аеропорти, компанії з аеронавігаційного обслуговування пасажирських та вантажних літаків.

Всі категорії замовників поділяються на органи державної влади, органи місцевого самоврядування, соціальні установи, підприємства та юридичні особи, які здійснюють діяльність у перелічених сферах.