Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Продаж паю в системі Прозорро.Продажі

Сьогодні продати пай можна є можливість через систему Прозорро.Продажі. Ця система дає можливість проводити відкриті аукціони, які не забрудненні корумпованими схемами та різного роду махінаціями. Що стосується продажу земельних ділянок, тобто паїв громадян, то Верховна рада України прийняла закон, який дозволив з 1 липня 2021 року продавати такі наділи за допомогою майданчиків системи Прозорро.Продажі.

Майданчики, які працюють в системі Прозорро.Продажі

В системі Прозорро працює Українська універсальна біржа. На ній є можливість купити земельну ділянку, або навпаки, продати. Для прийняття участі в аукціоні достатньо пройти просту реєстрацію і внести гарантійний внесок.

Україна пішла по принципу країн, котрі більш розвинені та запровадила аукціон продажу земельних ділянок. Раніше землю була можливість тільки отримати у спадок і не у всіх. Наприклад, ті мешканці, котрі працювали у селах отримували у своє розпорядження землі. Чого неможливо сказати про міських мешканців. Така особливість дала значну перевагу селянам, вони можуть здавати землі в оренду та отримувати прибуток. У свою чергу мешканці міст позбавлені такої можливості.

Саме тому Верховною Радою України був розроблений закон, котрий дає можливість всім громадянам України використовувати землю згідно з Конституцією.

Де придбати земельні наділи?

Аукціони продажу землі відбуваються за допомогою прозорих аукціонів, наприклад на сайті УУБ. Про це більше інформації  є за просилянням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-auktsiony-osoblyvosti-protsedury-na-prozorroprodazhi/. Скасування мораторію дає можливість проводити відкриті торги. Земельні ділянку будуть продаватися за ринковою ціною. Відтепер не буде сірих схем, котрі крутилися біля сірого ринку землі. Відтепер створений відкритий та чесний ринок землі, котрий діє у всіх розвинених країнах.

Прийняти участь може кожен громадян України. Однак поки є де-які рамки при придбанні землі. Наприклад можна придбати не більше 100 гектарів одній особі. Впровадження ринку землі позитивно позначився не тільки на громадянах, у котрих з’явилася можливість продати чи придбати свої землі, а й у державного казначейства. За допомогою такого ринку бюджет країни регулярно буде поповнюватися грошима. Відтепер не буде махінацій, стосовно земельного ринку і це дуже гарна новина.